Елементи синастрію - Сайт провідного астролога України Валерія Московченка

Перейти до вмісту

Головне меню:

Елементи синастрію

Школа астрології > Теорія > Синастрій
Деякі міркування і висновки з аналізу спільного життя. Роздуми над елементами синастрію.
 
Роль синастрію в спільному житті переоцінити не можливо. Нажаль більшість астрологів, навіть досвідчених, якими вони себе вважають, не звертають увагу на багатогранність стосунків між партнерами, їх духовний рівень и шляхи виходу з кризових капканів, в які вони попадають по різним причинам.
Що говорити про такі найскладніші ребуси родинних стосунків, коли навіть болючі питання по натальній карті такі «корифеї» розглядають формально. Наприклад, таке поняття як любов, котре відноситься до духовного плану, а астрологія не може цей пласт проаналізувати на всю глибину, бо вона аналізує тільки обставини, які складаються в той, чи інший період життя індивідуума, та реакцію на ці обставини, трактують через п’ятий дім і Венеру, хоча в цьому святому і дивному питанні важливу роль грають Місяць, Сонце, Марс, Уран, Нептун і Плутон. Між іншим, спочатку по Місяцю ми сприймаємо душевну спорідненість з тією чи іншою людиною, інтуїтивно аналізуємо безпечна ця людина для нас чи ні, а вже потім вступає в дію Венера, котра аналізує зовнішність і поведінку суб’єкта і дає відповідь, чи подобається ця людина нам. Далі за сексуальність береться Марс і Плутон, а потім додаються фантазії Нептуна та осяяння Урана. А яку роль грає Восьмий дім, причому не як сексуальний, а як Божественний прояв кохання і подарунок партнера Богом, більшість не звертає уваги. Бо сьомий Дім дає просто партнера, а чи стане він з часом ворогом, чи нашою опорою, залежить від обох партнерів і в першу чергу від їх духовного рівня і кохання. Бо, як показав досвід, навіть при найнесприятливішому синастрії, коли на низькому духовному рівні партнери «наламали» стільки дров, що розгрібати барикади вже немає сил, з підказкою астролога і духовній проробці обох партнерів, пара виходить на новий рівень стосунків і з часом розглядає цей колапс як випробування на духовність. Безумовно, це буває не так часто, але збереження хоч однієї пари тільки підкреслює, що астрологія, як наука, має право на існування.
Нажаль мені іноді приходилося консультувати «потерпілих» після консультації «корифеями з астрології» і хочеться закликати їх до проробки особистої гордині віри в непогрішимість при консультуванні їхніх розгублених жертв і позбутися шкідливого радикалізму. Наприклад, якось мені прийшлося консультувати одну дівчину 28-ми років. Один з «корифеїв», який ще й часто давав поради по телебаченню, напрогнозував їй, що коли вона поїде навчатися за кордон, то стане проституткою і взагалі заведе собі коханця. Він побачив в її Солярі Венеру в 12-му Домі, що співпадала з Венерою в 12-му Домі наталу. І який висновок! А між іншим, як вона мені призналася, бо я заперечив такий поворот в її житті, що вона в свої літа ще не займана. Той астролог не так і не зрозумів, що Венера в Рибах і в 12-му Домі дає бажання Божественного кохання, і так просто її за вигоду і гроші не купити. Вона цінує тільки вірність і душевність в стосунках. До того ж в натальній карті цієї дівчини не пошкоджений Сатурн стояв в Стрільці, а це вказівка на серйозні моральні якості індивідуума! Треба зазначити, що зустрічаються іноді випадки з коханцями при Венері в 12-му Домі або Рибах, але це трапляється тоді, коли в сімейних стосунках настає холод і коханець стає віддушеною, бо у них спорідненні душі.
Між іншим, я помітив, що більшість астрологів взагалі не до оцінюють роль символічного управителя теми, за яку відповідає натальна планета. Адже відомо, що планетарний принцип в карті має пріоритет над іншими показниками. Бо, наприклад, якщо Венера в натальній карті негармонійна, тобто пошкоджена негативними аспектами, то, не дивлячись який в карті Сьомий Дім, партнерські стосунки будуть проблематичними, а Сьомий Дім тільки вкаже, як сприймається партнер і які шляхи проробки індивідуума.
Так от, розглянемо тепер деякі підходи для аналізу партнерських стосунків шлюбних пар. Молоді астрологи, наслухавшись різних лекторів і начитавшись різної астрологічної літератури, вважають, що якщо між головними планетами, що відповідають за шлюб і сім’ю, переважають негативні планети, то це врешті решт повинно призвести до паралічу стосунків і в подальшому до розлучення пари. Так трактує класична середньовічна астрологія, яка і Сатурн, особливо поражений, вважала злом в карті. Безумовно, негативні аспекти починають грати негативну роль тоді, коли партнери забувають про свої обов’язки в сім’ї, можливо хтось з них паразитує або не виправдав покладені на нього надії, то наступає душевна самотність і розчарування. Тоді ці болючі точки стають оголеними і погіршують стосунки. Тоді при низькій духовності та за матеріалізованого світогляду може настати колапс у стосунках. Але досвід показує, що негативні аспекти успішно проробляються за умови розуміння проблеми і бажання виправити ситуацію. Інша річ, чи готові пари йти назустріч один одному.
Ось тут вступає в дію аналіз VII Дому кожного з партнерів в натальній та синастричній картах. Тобто ми аналізуємо, що індивідуум чекав від партнера і що в реальності він отримав. Тобто, через що виникло розчарування. От із цього і треба починати виправляти стосунки.
Як ми знаємо, в кожній натальній карті в VII Домі вказується який партнер «приписується» індивідууму. Підсвідомо цей портрет вже закладений в поведінку людини, хоча вона ще не розуміє кого вона вибере у майбутньому. Дівчина буде шукати партнера по Марсу, тобто по чоловічому началу і в першу чергу сексуальну складову, а чоловіки частіше звертають увагу на Венеру. Але що попадеться на життєвому шляху залежить від кармічних умов. На це вказує кармічна карта. І ось нарешті ця людина одружується і її коханий чи кохана ще в засліпленому стані сприймаються як передбачено в натальній карті. Але через деякий час туман розсіюється і індивідуум бачить перед собою зовсім інший «портрет» партнера, який відрізняється від підсвідомого шаблону. Ось тут і починається основний аналіз нестиковки параметрів партнерів. Якщо в VII Дім індивідуума попадають планети партнера, то вони можуть сильно змінити уяву про коханих. Все залежить від того, які планети попадають в цей Дім. Сприятливі вони і чи поражені нашими планетами. Якщо наступає розчарування, то напружені аспекти між планетами обох партнерів тільки погіршать ситуацію в стосунках. Якщо переважають позитивні аспекти, особливо, коли Місяці обох партнерів не поражені, а ще й до того мають позитивний аспект до Сонця партнера, то колапс в стосунках відкладається на не визначений термін. Тобто ми можемо говорити про багаторівневий пласт свідомості партнерів. Причому, кожний може по-своєму сприймати свою половинку і це є головний ключ до розв’язки стосунків.
Так, наприклад, у партнерші в VII Домі в натальній карті стоїть поражений Юпітер. Але ДСЦ попадає в Телець. Управитель Тельця – Венера, яка попадає в Овен. Ясно, що дівчина, буде віддавати пріоритет при виборі шлюбного партнера вихованого, гарного по Венері, сміливого і активного по Овну, а заодно щирого, багатого і благородного по Юпітеру. І дійсно, наречений обсипав її квітами, водив в ресторани і театри, батькам дарував дорогі подарунки. Але кожний астролог знає, поражений Юпітер – це обманка, бо за цією щирістю і благородством немає нічого реального. Крім того при одруженні виявилося, що в її VII Дім попадає Хірон партнера, причому поражений її планетами. Спочатку вона сприймає його як оригінального і веселого парубка. Але з часом виявляється, що його поведінка її починає дратувати, а далі при загостренні стосунків і розчаруванні в його поведінці і відношенні до неї взагалі нагадує клоуна, шута. То він заклав її квартиру і банк її забрав за борги, бо гроші пішли на вступний внесок дуже великої і не підйомної по їх доходу квартири. То почав розважатися не по фінансовим можливостям та іноді зраджувати, до того ж бізнес періодично провалювався, а жити прийшлося на орендованій квартирі. Ось тут на поверхню і вийшли квадрати і опозиції її планет до його, що раніше не помічалися. Річ у тому, що квадрати додають інтенсивність почуттів, а при несприятливих умовах працюють як швидка реакція на подразнення, тобто роздратування, яке, правда, швидко проходить. Плутон в її І Домі дає їй сильну волю і активну протидію партнеру. Йде постійний конфлікт, який не дає бажанню підкоритися. Це може призвести тільки до розлучення.
Так от, як зняти це розчарування, роздратування і невпевненість в партнері? Потрібно щоб протилежна сторона пішла на переговори, щоб зменшити напругу, а згодом прийняла умови спільного життя, тобто нову програму відносин між ними. Річ у тому, що коли в Солярі індивідуума попадає Уран в VII Дім, то бажання розлучитися зростає в десятки раз. Виникає надзвичайна уранічна впертість, якій важко щось довести. І, взагалі, в уранічних ситуаціях, як і уранічним особам, нічого доводити не потрібно. Досить кинути їм ідею і дати свободу вибору. Річ у тому, що коли нема кому протистояти, а до того ж потрібно зробити вибір, то у них виникає сумнів у правильності свого вибору, особливо у тих у кого багато «води» в натальній карті. Головне тепер, це зачекати пів року, доки не закінчиться дія соляру, йдучи на поступки. Пів року потрібно зачекати, бо апогей напруги припадає якраз на середину солярного року.
А тепер, якщо у партнера в синастричному VII Домі опинилася синастрична Венера або інша сприятлива планета (Сонце, Юпітер, Меркурій, Нептун), то партнер не бажає розлучення і піде на будь-які умови, бо його уява про шлюб буде відповідати цій планеті. Гірше, коли в синастричних партнерських домах немає зовсім планет, тоді роль уявного портрета грає його рідний альмутен, який немає такої сили як планета в Домі. А тому провідну роль в партнерстві буде грати той, у кого в першому Домі виявиться планета, крім Місяця, а у партнера немає.
Безумовно, існує безліч нюансів, але ідея залишається головною – це допомогти парі уникнути розлучення.
 
 
Київський час -
Назад до вмісту | Назад до головного меню