Помилки астрологів - Сайт провідного астролога України Валерія Московченка

Перейти до вмісту

Головне меню:

Помилки астрологів

Школа астрології > Теорія
Одна з найчастіших таких помилок, це роль Місячних вузлів в карті індивідуума.
Настирне, мало не фанатичне ствердження того, що нам треба йти на Північний вузол (Раху, Голова дракона) і відмовитися від Південного (Кету, Хвіст дракона), є найчастішою помилкою не тільки починаючих астрологів, але й практикуючих.

В чому роль вузлів? Це кармічні точки, які відповідають в нашій карті за роль соціуму в нашому житті. Фанатичне ствердження того, що вся місія в житті натива – це йти на Північний вузол, бо інакше він пропаде ‑ по меншій мірі наївно. Мільйони людей, не знаючи астрології, живуть по різним вузлам і не дуже страждають. Таке ствердження нагадує роль медиків, які стверджують, що молоко шкідливе, бо там лактоза. А пращури пили молоко і жили довго. Та й зараз мало хто відмовляється від молока.

Так от, Північний вузол (Раху) вказує в першу чергу на те, що якщо натив буде намагатися проявляти такі риси характеру, на які вказує знак з Північним вузлом, то соціум буде сприятливо ставитися до нативу і допомагати йому в рішенні життєвих задач. А інакше індивідуума чекають деякі проблеми. Його просто не будуть сприймати як особистість.
А що ж тоді робити з Південним вузлом? За ствердженням більшості астрологів нам потрібно відмовитися від ролі того знаку, де він перебуває, і намагатися уникати відповідних рис характеру. Доктрина стверджує, що ми вже накопичили знання і досвід в минулій реінкарнації і тепер треба відмовитися від цього, бо він нам буде шкодити! Якийсь абсурд! Тобто, ми ще не досягли вершини з Північним вузлом, а від минулого досвіду вже відмовилися. Але ніхто з таких «геніїв» не звернув увагу на те, що вузли в опозиції створили коромисло. Тобто, гармонію і успіх ми можемо досягти тільки тоді, коли визначимо золоту серединку. А це значить, що використовуючи досвід і знання з минулої реінкарнації, ми можемо швидше опанувати Північний вузол і досягти визнання в соціумі.

Приведемо приклад.

Північний вузол попав в Риби. Тобто, нам треба йти на Риби. А це прояв духовності, самопожертви, медіумізму, навички психології і мрії. Це не просто для звичайної людини, якщо зазначити, що Риби в першу чергу – це хаос, відрив від реальності, фантазії, паніка. Чи дійдемо ми до самопожертви і духовності в цій реінкарнації не відомо, а от заплутатися в фантазіях і нереальності це можливо. Так от, тільки південний вузол, що попав в Діву, може нам допомогти вийти з цього життєвого хаосу. Тільки чітке і ясне бачення реальності, практичності може допомогти нам йти правильним курсом. Все в міру – гасло таких Діви і Риб! І ніякого фанатизму. Невгамовні опоненти зразу зауважать, що не можливо матеріально заангажованій Діві зрозуміти самопожертву і медіумізм Риб. Діва й не буде цього робити, вона просто з минулого досвіду підкаже кроки щоб уникнути помилок.

Приведемо інший приклад.

Північний вузол попав в Овен, а південний в Терези. Опозиція! Нам фанати зразу вкажуть, що треба йти на Овна! Ми не проти. Але у Овна є такі риси, як впертість, діловитість, прямота, самовпевненість , гарячкуватість і тиск. Часто грубість і командний порив. Ми ж не знаємо, чи поражений сам Овен іншими планетами. Уявляєте, що буде, якщо в Овні сидить поражений Сатурн? Цей Овен разом з цим Сатурном задавлять кого захочеш і не помітять. У Овна часто відсутня делікатність. Я вже не кажу про поражений Марс. По південному вузлу ми повинні відмовитися відповідно доктрини, від рис Терезів. Тобто, справедливості, інтелігентності, розважливості, інтелекту, гармонії. Чого грішити, у Овна не завжди блискучий інтелект! І дров наламати він може за милу душу. І як соціум буде сприймати таку людину? Так от, гармонійне поєднання найкращих рис Терезів і Овна, які доповнюють один одного, можна досягти гармонії і злагоди в душі і в справах.
Висновок! Не можна сприймати усе як догму, треба намагатися досягати гармонії в усьому.

Тепер звернемо увагу на іншу помилку, яка зустрічається у астрологів. Це, так звана, сила і слабкість планет.

Цю термінологію або поняття було позичено у середньовічних астрологів, а ті перейняли у арабів, не враховуючи різний менталітет цих народів. В ті часи воєн і насилля, виживання і процвітання як людини, так і держав, слова сильний і слабкий мали свій смисл. А тому в поняття сильної і слабкої планети вносять зовсім інший смисл, ніж той, який вкладали піонери цих термінів.
Наша біда в тому, що ми часто формально або спрощено сприймаємо суть того, що вкладали в різні поняття інші астрологи. Вважається, що планета у вигнанні або в падінні є слабкою, ніж та, що перебуває в своєму знаку. В якому розумінні?

Наприклад, Венера в Тельці вважається сильнішою, ніж в Скорпіоні. Що значить слабшою в Скорпіоні? Та в Скорпіоні Венера проявить таку силу, стриманість, ревність і волю, що Тельцю і не снилося!!! Її магнетизм не порівняти ні з яким іншим знаком!

Або Венера в Терезах сильніша за Венеру в Овні, тобто в вигнанні. Через те, що вона в Овні активна, ініціативна, часто не делікатна і гаряча вважається слабкою є просто надуманим прийомом. Якщо вважати, що Венера в Терезах сильніша своєю делікатністю, гармонійністю, залежністю від партнерства, інтелектом, то тоді не зрозуміло яким критерієм сили користувалися древні.
Якщо Сонце в екзальтації в Овні випромінює оптимізм, впевненість в собі, активність, бажання покомандувати вважати силою, а у вигнанні в Терезах проявляє делікатність, компроміс, гармонійність, невпевненість в нових справах, залежність від партнерства, то це можна зрозуміти з точки зору грубої сили. Але ж ми знаємо як швидко Сонце в Овні «згорає» і падає в депресію і байдужість. А от невпевнені Терези нарешті проявлять таку силу, що Овну й не снилося.

Хотілося б подивитися на тих апологетів «сильних» планет, привівши приклад Маргарет Тетчер. У цієї «залізної леді» Сонце попало в Терези, Марс теж в Терезах, все у вигнанні, а Юпітер в падінні в Козерозі. Дивні речі з цими «слабкими» планетами. Насправді ж будь-яка планета в будь-якому знаку є такою, якою вона є, бо виконує свою задачу.
Якщо Марс в Козерозі вважається, за доктриною, сильнішим за Марс в Раку, бо знаходиться в екзальтації і проявляє сильні кар’єристські риси, послідовність в діях, впертість, цілеспрямованість, емоції скриті, а Марс в Раку проявляє «слабкість», бо у нього сильніші прояви емоцій, часто бурчить на кухні, але все робить своїми руками, ремонтує і будує, мріє побудувати свій дім, то не зрозуміло, що сильніше і важливіше для людини.

Давайте глянемо на силу планет з іншого боку.

Тут в першу чергу треба звернути увагу на аспектацію планет. Тобто, поражені, чи гармонійні! Можливо, сила планет проявляється в першу чергу тоді, коли ми бачимо аспект між планетами, особливо при негативних аспектах, бо тоді більш чутлива реакція, і можемо визначити, яка з цих планет сильніше провокує іншу? Тобто, хто домінує в цій зв’язці і яку планету потрібно проробляти в першу чергу.
Наприклад, Венера в Тельці, а Марс у Водолії. Лівий квадрат до Венери, небезпечніший. Але Венера в своєму знаку і її важко похитнути. Конфлікт буде періодично відбуватися. Але хто організатор або провокатор? Ясно, що Марс. Цей Марс компанійський, дружелюбний, але при поразках егоїстичний, часто агресивний, можуть бути претензії до друзів, нестриманий, волелюбний, неделікатний. Його претензії до Венери будуть перебільшеними.

Але, виходячи з доктрини про силу планет так і хочеться сказати, що в аспекті він слабший за Венеру і тому вона буде періодично гасити активність Марса. Насправді, Венера в Тельці буде гасити напругу від Марсу не тому, що сильніша, а тому, що Телець фіксований, практичний і компромісний знак. Він не любить конфліктність. Крім того, це фіксований хрест, а його впертість і непоступливість ми знаємо.
І, якщо ми проробимо Марс, то конфлікти і незадоволення на романтичному ґрунті будуть протікати не так бурно, як це буває, коли Венера в Овні, а Марс в Раку. Тут емоції будуть гарячими і виникатимуть при навіть легких іскрах незадоволення. Це кардинальний хрест. А він бажає всіх підкорити під себе. 

Так кого тут в першу чергу треба проробляти? Венера у вигнанні, а Марс у падінні… Ясно, що Марс в Раку проробити набагато важче, ніж Венеру в Овні! Якщо ми подавимо її неделікатність, вибухову активність з претензіями на першість, гаряче кохання і безгрішність, то Марсу буде легше зрозуміти претензії Венери. Не можна забувати, що Марс в лівому квадраті, а тому йому важче, ніж Венері. Безумовно, і Марс треба потрохи проробляти в стримуванні емоцій.

Так от, в чому дилема? Чи грає якусь особливу роль доктрина про сильнішу і слабшу планету?
Чи глибокі знання ролі планет в знаках і аспектація самі покажуть як треба пояснити проблему у стосунках людей і знайти вихід.
 
 
Київський час -
Назад до вмісту | Назад до головного меню